ساختمان میراث مایورکا را برای مطالعه شراب احیا می کند

ساختمان میراث مایورکا را برای مطالعه شراب احیا می کند

arulitectes aulets بازسازی یک بنای میراث مخروبه در felanitx ، مایورکا ، برنامه ریزی شده برای علم و مطالعه شراب را ارائه می دهد. ایستگاه جدید شناسی “felanitx” ، یک محل اقامت سابق را در اوایل قرن بیستم اشغال می کند. این پیشنهاد توسط سه عمل تعریف شده است: استفاده از ساختار از پیش موجود به روشی که عناصر و مصالح ساختاری اصلی را به نمایش بگذارد ، همکاری با سازندگان محلی و صنعتگران محلی ، و ایجاد زمینه در ساختمان شراب در جهان شراب. شروع این پروژه شامل حفظ عناصر نجات دهنده مانند دیوارهای سنگ تراشی ، پله ها ، هر دو قسمت دستی و خارجی و یک حوضچه بتونی اصلی است. این عناصر به عنوان پایه ای عمل می کردند که فضای داخلی را تعریف و پیکربندی می کرد ، با آجرهای برجسته ، بدون تغییر و اضافه شدن عناصری که باعث تضعیف آنها می شود.

aulets felanitx wine تمام تصاویر توسط josé hevia

در طراحی ایستگاه شراب شناسی felanitx ، aulets arquitectes مواد یکپارچه ای را برای تقویت حضور ویرانه از قبل موجود ارائه می دهد. نمای بیرونی به همراه آستانه های درب و پنجره داخلی در یک ملات آهک با منبع محلی به پایان رسید که بازتاب دهنده سطوح سنگی خشن اصلی است. یک صفحه بتونی جدید و سقف چوبی توسط دیوارهای ضخیم سنگ تراشی پشتیبانی می شوند. بلوک های حرارتی سرامیکی با قفسه های بطری یکپارچه عناصر عمودی جدیدی مانند شافت آسانسور ، حمام و عناصر مبلمان ایجاد می کنند. سقف تهویه مطبوع و عایق بندی شده با ورق ضخیم چوب پنبه است که به ساختمان اجازه می دهد تا در پاسخ به خواسته های شرایط جوی شدید در تابستان و زمستان عملکرد خوبی داشته باشد. این پروژه از مواد بازیافتی و اصلاح شده مانند ویندوزهای اصلی استفاده می کند.

شراب aelets felanitx

ساختمان felanitx در ابتدا یک تاکستان را در حیاط عقب خود قرار داده بود که از آن برای مطالعه ویژگی های انواع انگور و شراب استفاده می شد. این مداخله با هدف بازگرداندن ریشه های استخوانی سایت با بازگرداندن یک تاکستان کوچک در اطراف ساختمان و ایجاد منظره شراب سازی در داخل و خارج انجام می شود. ورودی ساختمان در زیر یک سنگ فرش فلزی ساخته شده از همان مواد میلگرد به عنوان چارچوب تاکستان ها واقع شده است. این سازه فلزی به عنوان قاب بندی برای آویز کردن وسایل نوری به داخل ساختمان نفوذ می کند. برای دستیابی به این اثر ، تیرهای بتونی به صورت وارونه نصب می شوند و این مشبک فلزی را به شکلی که اجازه می دهد چراغها – و تاکها – آویزان شوند ، قرار می دهد. تیم طراحی در مورد جزئیات توضیح می دهد: “ناگهان کف تاکستان زیر سقف ساختمان است.”

معماران این فرم را از خانه های سنتی حیاط چینی گرفتند. خانه با الهام از siheyuan ، نوعی محل سکونت سنتی چینی ، خانه با ساختمانی که در اطراف یک حیاط مرکزی مرتب شده است ، از سازه ای به سمت داخل تقلید می کند. نمای بیرونی سیهوان در حالی که حیاط داخلی کاملاً باز است ، بسته شده است و حریم کمی برای سرنشینان فراهم می کند.

archstudio-حیاط-ویلا-هبی-چین-07-25-2019-طراحی بند

تیم طراحی چهار اتاق را در ضلع های مختلف ترتیب داده و آنها را از طریق قرعه کشی پراکنده کرده و یک سقف به حیاط اضافه کردند. حیاط سپس به یک سالن تبدیل شد و قسمت بیرونی آن شفاف و باز بود. به این ترتیب ، تالار با مناظر دلپذیر در فضای باز آمیخته شده ، و حفظ حریم شخصی فضاهای زندگی و باز بودن برای فعالیتهای پذیرایی را تضمین می کند.

archstudio-حیاط-ویلا-هبی-چین-07-25-2019-طراحی بند

کل معماری بنا بر پایه قرار گرفته است و چهار اتاق به طور مستقل در چهار گوشه قرار دارند و در کنار هم مرز خانه را مشخص می کنند. چهار اتاق همه به سمت داخلی است و هر یک از آنها حیاط داخل آن دارد. با مقیاس های مختلف ، این حیاط ها منظره و نور طبیعی را به فضای داخلی می آورند.

archstudio-حیاط-ویلا-هبی-چین-07-25-2019-طراحی بند

خانه متشکل از مکانهای زندگی خصوصی و فضاهای خدماتی از جمله اتاق خواب ، مطالعه ، آشپزخانه و اتاق تجهیزات است که همه آنها برای جلوگیری از مداخله از یکدیگر جدا هستند. چهار اتاق به طور مشترک از یک سقف زمین پشتیبانی می کنند که در زیر آن یک مکان عمومی انعطاف پذیر برای انجام فعالیت های مختلفی از قبیل پذیرایی ، ناهار خوری و نوازندگی پیانو قرار دارد. با توجه به پنجره ها و درهای شیشه ای شفاف ، فعالیت های عمومی را می توان به تراسهای فضای باز از چهار طرف گسترش داد ، جایی که افراد می توانند از فضای سبز طراوت لذت ببرند.

archstudio-حیاط-ویلا-هبی-چین-07-25-2019-طراحی بند

نوشته شده توسطajoresfahan

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *